Obchody 3 Maja w Gminie Szczucin

Modlitwa za ojczyznę i akompaniament Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie towarzyszyły gminnym obchodom Narodowego Święta 3 maja. 

Uroczystości obchodów 227. rocznicy uchwalenia konstytucji w Naszej Gminie rozpoczęliśmy w Kościele Parafialnym w Szczucinie o godz. 9:00  uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. We mszy wzięli udział władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Naszej Gminy.

Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali  na płytę rynku. Patriotyczna część obchodów rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego po którym z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz.

Burmistrz Szczucina w swoim przemówieniu podkreślił jak ważnym dla nas Polaków jest rok 2018 jednocześnie zapraszając wszystkich do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach, które są planowane w Naszej Gminie z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po części oficjalnej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie zaprezentowali część artystyczną pod kierunkiem  Pani Anety Lichwały oraz Pani Anety Szlązak.  Program muzyczny przygotowała Pani Ilona Mach wraz z zespołem Wesołe Nutki oraz grupą taneczna Promenada. Uroczystość zakończyła się prezentacją Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Dzięgla