CHÓR CLAVE DE SOL NA KONCERCIE FINAŁOWYM AKADEMII CHÓRALNEJ – ŚPIEWAJĄCA POLSKA W NFM WE WROCŁAWIU

28 czerwca 2017  chór Clave De Sol pod batutą Ilony Mach działający przy SCKiB w Szczucinie wyruszył na kolejną muzyczną przygodę . Po eliminacjach Wojewódzkich w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach,  zespół został wytypowany  na Koncert  Finałowy Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska, który odbył się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Dzień pierwszy Wakacyjnej Akademii to warsztaty wokalne, próby z  orkiestrą, praca nad wcześniej przygotowanym  repertuarem, nawiązywanie wspólnych kontaktów i wymiana doświadczeń z innymi chórami.

30 czerwca odbył się Koncert  Finałowy 10-ciu  najlepszych Chórów Jednorodnych z całej Polski,  pod batutą p. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny. Towarzyszyli im soliści Narodowego Forum Muzyki: sopran Paulina Boreczko-Wilczyńska, alt- Aleksandra Sosna, tenor- Sebastian Mach, bas- Jerzy Butryn oraz NFM Orkiestra Leopoldinum. 280  artystów wykonało utwory Stanisława Moniuszki w pięknych opracowaniach autorstwa Romana I. Drozd. 

Byliśmy ogromnie dumni, że mogliśmy zaśpiewać z 10-cioma najlepszymi chórami w Polsce w tak pięknym, magicznym miejscu jakim jest Narodowe Forum Muzyki  wraz z profesjonalnymi śpiewakami operowymi.

To wielki zaszczyt dla nas, gdyż reprezentowaliśmy Szczucin podwójnie - śpiewem naszego chóru oraz wykonaniem arii przez Sebastiana Mach.

To cudowne muzyczne przeżycie zapisane będzie w naszych sercach na zawsze.