III Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa

Rok 2019 jest dla nas rokiem szczególnego jubileuszu, gdyż obchodzimy 200-lecie powołania Generalnej Dyrekcji Dróg i Mostów, pierwszego na ziemiach polskich organu centralnej administracji drogowej, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W tegorocznym wydarzeniu chcemy przybliżyć pracę i tradycje drogowe oraz historię administracji drogowej. Na nasze spotkanie z historią zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych. Przygotowaliśmy grę terenową z nagrodami, której wyzwania dostarczą wiedzy, odkryć i zabawy dla rodzin i uczestników indywidualnych.

Zorganizowaliśmy również spotkanie z historią motoryzacji, której wymagania w dużej mierze napędzają postęp w drogownictwie. W sobotę 29 czerwca naszymi gośćmi będą motocykliści z Klubu Motocyklowego Knight Riders LEMC Chapter Tarnów i Grupy Motocyklowej Powiśle.

W niedzielę 30 czerwca będziemy gościć członków Automobilklubu z Tarnowa ze swoimi zabytkowymi pojazdami.

Nie zabraknie uroków życia służby drogowej z zapachem chleba, ciasta i domowego kompotu, starych filmów w kinie plenerowym o zmierzchu, buchającej pary oraz nowych odsłon naszej ekspozycji przygotowanej specjalnie na to wydarzenia.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji - zapewnić możemy, że spędzenie czasu wśród małych i dużych artefaktów historii drogownictwa będzie dla Państwa satysfakcjonujące. Zapraszamy!

Wstęp i parking jest bezpłatny.

Ekspozycja jest częściowo przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.