Burmistrz Szczucina zaprasza na obchody majowe

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:

 

- 1 maja  święto państwowe ustawowo wolne od pracy. To Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy wprowadzony w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń majowych w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Święto to jest uczczeniem pamięci licznych ofiar, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia pracy.

 

- 2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  jest  polskim świętem wprowadzonym na mocy ustawy z 20 lutego 2004r. Dzień ten jest świętem coraz bardziej docenianym i towarzyszą mu wyjątkowe obchody.

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tj. 2 maja 2018 r. zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do aktywnego uczestniczenia w Rajdzie Rowerowym Biało-Czerwonej, który zainauguruje gminne obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Start rajdu z Rynku w Szczucinie o godzinie 14:00.

- 3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Uchwalona 3 maja 1791 roku konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była też pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.

Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Naszej Gminie.

Programuroczystości:

8.40  Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych na placu parafialnym w Szczucinie

9.00  Msza Święta w Kościele Parafialnym w Szczucinie

10.00  Uroczystości na Rynku w Szczucinie:

  •  Hymn Państwowy – Orkiestra Dęta OSP w Szczucinie
  •  Powitanie – Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz
  •  Część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie pod kierunkiem Ilony Mach
  •  Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie pod batutą Jarosława Dzięgla