Ogromny sukces Joanny Mazur. Gratulujemy !!!

Takiego finiszu nie powstydziliby się najlepsi biegacze świata. Joanna Mazur, mieszkanka Szczucina  wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim wygrała bieg na 1500 m podczas odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Biało-czerwony duet dobrze współpracował przez cały dystans, a na finiszu pokazał wielką moc. Jeszcze przed ostatnim łukiem Asia i Michał byli na 4 pozycji bez większych widoków nawet na medal. Im bliżej jednak było mety, tym biegli szybciej i po brawurowym ataku po zewnętrznej wyprzedzili pary z Kolumbijką Arango Buitrago oraz Chinką Zheng Jin.

Wywalczone przez nich mistrzostwo świata jest ich największym wspólnym sukcesem, a zdobyty medal jest dziesiątym medalem dla Polski.

Joanna Mazur ma 27 lat, w swojej karierze biegaczki zdobyła już 26-medali złotych, 20-srebrnych i 15-brązowych.

W codziennych treningach wiernie dotrzymuje jej kroku 33-letni Michał Stawicki, były lekkoatleta i triathlonista, który - jak sama zawodniczka nieraz podkreślała w wywiadach - w trakcie biegu jest jej oczami. Bo Joanna nie widzi ani toru, ani swoich rywalek, ani linii mety. Michał to nie tylko przewodnik, to także trener, który układa dla obojga cały plan treningowy.

Sport pomógł mi odzyskać pewność siebie – mówi Joanna Mazur, która w dzieciństwie zaczęła tracić wzrok. Jak długą i wyboistą drogę musiała pokonać, by dojść do punktu, w którym się dziś znajduje, wie tak naprawdę jedynie ona sama.

Nie poddała się i w spektakularny sposób została mistrzynią świata.

Jesteśmy bardzo dumni i wszyscy cieszymy z sukcesu jaki odniosła mieszkanka naszej Gminy. Asiu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zapraszamy do obejrzenia biegu finałowego.