OMNIBUS 2017 - XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej

OMNIBUS 2017”

Ile trwa noc polarna? Z jakiej dynastii pochodził król Władysław Warneńczyk ? Co przedstawia herb powiatu dąbrowskiego? To tylko niektóre pytania, z jakimi musieli zmierzyć się finaliści XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej OMNIBUS, który odbył się 30 maja 2017r. w Zespole Szkół w Szczucinie. Konkurs ten to już tradycja szczucińskiego Gimnazjum.

Kolejny raz honorowy patronat nad „Omnibusem” objął Starosta Dąbrowski Pan Tadeusz Kwiatkowski, a także Burmistrz Szczucina Pan Andrzej Gorzkowicz. Do konkursu przystąpiło 5 szkół: Gimnazjum w Gręboszowie, Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum w Borkach, Gimnazjum w Gruszowie Wielkim i Gimnazjum w Szczucinie. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie klas trzecich: Sylwia Kobos, Piotr Warias i Vincent Żurek. Cała trójka doskonale sobie poradziła z testem wiedzy ogólnej i przeszła do ścisłego finału. Zadania finałowe znacząco różniły się od pierwszej części gdzie należało rozwiązać test składający się z 25 pytań, w drugiej części uczniowie musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą, ale także zręcznością.

Tytuł „OMNIBUSA 2017” zdobył Adam Misiaszek z Gimnazjum w Gręboszowie, który w obydwu częściach konkursu zdobył najwyższą liczbę punktów, II miejsce przypadło w udziale Michałowi Bednarz z Gimnazjum w Borkach, III miejsce zdobyła Sylwia Kobos z Gimnazjum w Szczucinie.

Całość uświetnił występ grupy tanecznej pod kierunkiem Pani Anety Szlązak. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwały Panie Edyta Cieśla i Ewelina Niewiadomska-Burzec.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom „Omnibusa” i już czekamy na kolejną edycję.