Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie

10 czerwca 2017 roku odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu – BALTIE 2017. W konkursie uczestniczyły następujące kraje: Polska, Słowacja i Czechy.

Jedną z placówek konkursowych była Katedra Informatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 uczniów z naszej szkoły: Ewelina Bogdan z klasy V B, Karol Bielaszka z klasy VI B, Kamil Grędys z klasy V B i Jakub Podosek z klasy VI C. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał kierownik katedry prof. dr hab. Zbigniew Suraj.  W oczekiwaniu na wyniki, uczniowie uczestniczyli w prezentacjach naukowych studentów. Prezentacje przedstawiały pokaz druku 3-D oraz demonstrację robota do tworzenia map pomieszczeń.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczucinie znaleźli się w ścisłej czołówce finału. Karol Bielaszka zdobył III miejsce, a Ewelina Bogdan IV miejsce. W rankingu międzynarodowym nasi uczniowie zajęli: Karol Bielaszka 28 miejsce i Ewelina Bogdan 29 miejsce na 350 startujących.. Uczniów do konkursu przygotowywał pan Marek Kupiec.