Dni Szczucina 2019

W miniony weekend odbyły się Dni Szczucina. Tegoroczne dni naszego miasta wpisują się w obchody dziesięciolecia odzyskania praw miejskich przez Szczucin.

Świętowanie rozpoczęło się już w piątek, 5 lipca o godzinie 18.00 w Muzeum Drogownictwa, gdzie wystąpi kabaret literacki "NaTenCzas" z Teatru im. Ludwika Solskiego z Tarnowa.

Natomiast w sobotę tradycyjnie już, drugi dzień Dni Szczucina rozpoczęła parad motocyklowa.

Kolumna motocykli ruszyła z Szczucińskiego rynku w kierunku placu targowego, gdzie motocykliści zaprezentowali swoje maszyny.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Szczucina Jan Sipior wraz z Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek Krystyną Szymańską. Tuż po przemówieniu Burmistrz wraz z Panią Dyrektor wręczyli nagrody laureatom VI Festiwalu Muzycznego im. Marianny Gawlik, który odbył się 24.05. br. w Muzeum Drogownictwa. Po wręczeniu nagród odbył się koncert wszystkich laureatów tego konkursu.

Następnie na scenie pojawiły się dzieci ze studia tańca Mariny Hryhoriewy, które zaprezentowały taniec współczesny.

Kolejnym punktem był koncert mieszkańca naszej gminy Dawida Dubajki finalisty programu „The Voice of Poland”. Obecnie Dawid pracuje nad własnym materiałem na pierwszą debiutancką płytę. Rozpoczyna też trasę koncertową. Na scenie towarzyszy mu Band w składzie: Bogusław Wróbel – instrumenty klawiszowe, Michał Krawczyk – gitara i wokal, Dawid Lewandowski – kontrabas, Grzegorz Jakieła – perkusja

Po nostalgicznym występie Dawida Dubajki na scenie zabrzmiały największe standardy muzyki filmowej w aranżacjach tarnowskiego kwartetu "Con Affetto". Żeński kwartet smyczkowy Con Affetto to zespół złożony z absolwentek krakowskiej Akademii Muzycznej. W skład zespołu wchodzą Angelina Kierońska, Karolina Bartczyszyn, Karolina Stasiowska, Anna Podkościelna-Cyz. Nazwa zespołu znaczy po włosku: "z uczuciem".

Po godz. 20:00 na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru którymi w tym roku byli: Andrzej Krzywy (DE MONO), Gabriel Fleszar, Sebastian Riedel (syn Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem) z towarzyszeniem zespołu Wojciecha Klicha. Ze sceny usłyszeliśmy miedzy innymi takie przeboje jak: „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba”, „Jak statki na niebie” czy ponad czasowych „Lunatyków”.

 

Organizator Dni Szczucina – Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek, jak co roku zapewnił wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. gry i zabawy z animatorami, malowanie twarzy oraz wesołe miasteczko. Została również zaprezentowana pokonkursowa wystawa fotograficzna pt. „Szczucin – moja mała ojczyzna” zorganizowana w ramach współzawodnictwa kulturalnego szkół.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się loty balonem, atrakcja przygotowana przez firmę „Węglobud”.

Jak co roku imprezę poprowadził niezawodny Karol Łuszcz.

Dni Szczucina zakończyły się zabawą taneczną przy dźwiękach zespołu „Rubin”.

Kolejne Dni Szczucina już za rok!