Dożynki sołeckie w Woli Szczucińskiej

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W dniu 15 sierpnia 2018 roku takie właśnie święto odbyło się w Woli Szczucińskiej organizowane przez Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska.  

Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej - Różańcowej w Borkach. Dalsza część uroczystości odbyła się przy domu ludowym w Woli Szczucińskiej, która rozpoczęła się od ośpiewania przez młodzież wieńca dożynkowego.

Na uroczystość przybyli m. in.: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie Agnieszka Beker jak również Radni Rady Miejskiej w Szczucinie oraz Radni Rady Powiatu.

Podczas świętowania odbyła się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia w ramach projektu promującego Lokalną Grupę Działania PROWENT z Mielca. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne a dzieci mogły skorzystać z przygotowanej dla nich atrakcji w postaci dmuchanej zjeżdżalni.

Foto/powiatdabrowski.pl