Finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

Za nami finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2019.

W weekend 21-23 czerwca do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie odbywał się festiwal, zjechały najlepsze orkiestry i big-bandy z całego województwa małopolskiego.

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Województwa Małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Głównym celem Festiwalu jest promocja i podniesie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych poprzez umożliwienie im prezentacji aktualnych osiągnięć, stworzenie okazji do konfrontacji i wymiany doświadczeń, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.

W festiwalu wystąpiły 33 orkiestry, które zostały wytypowane wiosną br. podczas powiatowych eliminacji w Ryglicach, Wysowej, Nowym Wiśniczu, Polance Wielkiej, Nowym Targu, Wieliczce, Laskowej i Naprawie.

Komisja artystyczna oceniająca występy pracowała w składzie: płk Bolesław Szulia (przewodniczący), dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, ppłk Stanisław Strączek, kpt. Stefan Żuk i Małgorzata Mikulska (sekretarz). Grand Prix 42.Festiwalu ECHO TROMBITY 2019 zdobyła Orkiestra Dęta GROBLA, która otrzymała też nagrodę za najlepszą prezencję i grę w marszu (buławę ufundowaną przez kpt. Stefana Żuka z Nowego Sącza).

Wśród orkiestr znaleźli się również reprezentanci naszej gminy Orkiestra Dęta Przy OSP Szczucin zdobywając wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

Fot/ Pracownia audiowizualna MCK SOKÓŁ z Nowego Sącza