Noworoczny Koncert Orkiestry Dętej.

Przeboje muzyki poważnej, rozrywkowej jak również kolędy w wykonaniu Orkiestry Dętej Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie z udziałem solistów można było usłyszeć w niedzielę 21 stycznia podczas ósmego już, noworocznego koncertu.

Koncerty Noworoczne Orkiestry Dętej od lat przyciągają tłumy miłośników orkiestrowej muzyki. Nie inaczej było i w tym roku. Koncert odbył się w murach hali widowiskowo- sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczucinie.

Orkiestra wystąpiła pod dyrekcją Jarosława Dzięgla, a całość koncertu poprowadził ks. Zygmunt Warzecha.

Orkiestra zagrała wyśmienicie, zachwycając słuchaczy, a kilkugodzinna uczta muzyczna minęła zaskakująco szybko.

Muzycy przygotowali bogaty repertuar, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a kolorytu dopełniły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Ochronka ze Szczucina.

Podczas koncertu zaprezentowali się także soliści w osobach: Gabriela Sołtys, Karolina Mach, Mikołaj Beker i Mateusz Bednarz.

Muzyczny wieczór był również okazją do złożenia życzeń obchodzącym w tym dniu swojego święta Babciom i Dziadkom.

Gościem specjalnym koncertu była Pani Joanna Mazur – mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów osób niewidomych i niedowidzących. Spotkanie było okazją do złożenia osobistych gratulacji w związku ze zdobyciem przez Panią Joannę tytułu „Sportowca Roku 2017”. Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką Beker wręczyli Joannie kwiaty oraz adresy okolicznościowe dla niej oraz jej przewodnika i trenera Michała Stawickiego. Burmistrz wyraził podziękowania i gratulacje w imieniu  wszystkich mieszkańców Naszej Gminy mówiąc, że jesteśmy dumni z dokonań Joanny. Kwiaty i podziękowania wręczyli również Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski wraz z Wicestarostą Markiem Kopią oraz prowadzący koncert ks. Zygmunt Warzecha. Orkiestra specjalnie dla naszej mistrzyni zagrała „You raise me up”.

Na zakończenie koncertu Orkiestra złożyła wszystkim życzenia noworoczne.

Koncert, jak każdy poprzedni, na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.