IX Koncert Noworoczny Za Nami

W niedzielę 27 stycznia, już po raz dziewiąty w hali widowiskowo-sportowej w Szczucinie, odbył się „Koncert Noworoczny" w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie.
Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek oraz utworów muzyki klasycznej    i rozrywkowej w nowych, specjalnie na tą okazję przygotowanych aranżacjach.
W tym wspaniałym muzycznym wydarzeniu  wzięli udział m. in. Wiesław Krajewski Poseł Na Sejm RP, Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Krzysztof  Bryk Wicestarosta, Krzysztof Kupiec Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jan Sipior Burmistrz Szczucina, Tomasz Bełzowski Wiceburmistrz Szczucina, Antoni Radłowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie jak również radni samorządu powiatowego i gminnego.
Koncert jak co roku poprowadził ks. Zygmunt Warzecha proboszcz parafii Szczucin, a jednocześnie Kapelan Powiatowy Strażaków.
Muzycy wystąpili pod batutą kapelmistrza Jarosława Dzięgla oraz debiutanta dyrygenta i kompozytora Oskara Czechowicza. 
Na scenie zaprezentowali się również soliści: Karolina Mach, Gabriela Sołtys, Aleksandra Starzec, Wojciech Łuszcz. Solo na trąbce wykonali Włodzimierz Racławski i Michał Maziarz. 
Na zakończenie koncertu Ks. Zygmunt Warzecha, w imieniu Kapituły, wręczył Nagrodę Kryształową dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, którą odebrała Maria Bielaszka – Dyrektor wraz z pracownikami.
Tradycyjnie koncert zakończył się życzeniami noworocznymi od wszystkich członków orkiestry.