KOTŁY NA EKOGROSZEK I PELLET - PLANOWANE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

 

 

 

 

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA DOFINANSOWANIE DO WYMIANY KOTŁÓW NA EKOGROSZEK, PELLET I ZGAZOWUJĄCYCH DREWNO. ZAKOŃCZENIE PROJEKTU - MARZEC 2021.

Na koniec marca 2021 r. planowane jest zakończenie programu dofinansowania do wymiany kotłów na ekogroszek, pellet i zgazowujących drewno.

Zgodnie z tzw. uchwałą antysmogową, która dotyczy wszystkich mieszkańców Małopolski, do końca 2022 roku wszystkie kotły, które nie spełniają wymogów co najmniej 3 klasy (tj. kotły pozaklasowe, kotły 1 klasy, kotły 2 klasy) muszą zostać wymienione, dlatego warto skorzystać z dofinansowania i wymienić kocioł już teraz.

  • deklaracje udziału w programie są dostępne w pokoju nr 19 w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin lub do pobrania tutaj
  • maksymalne dofinansowanie wynosi 9 tys. złotych

Uzupełnione ankiety należy składać na dzienniku podawczym Urzędu Miasta i Gminy Szczucin.

Do końca 2026 roku konieczna jest wymiana wszystkich kotłów, które posiadają klasę 3 lub 4 (informacja o klasie znajduje się na tabliczce znamionowej na kotle).

Dofinansowanie jest udzielane w ramach projektu pn. „Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły węglowe w wybranych gminach powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Lista kotłów spełniających wymagania programu znajduje się pod adresem internetowym:

https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

Dodatkowe informacje na temat dofinansowania można uzyskać dzwoniąc pod numer
telefonu: 14 644 31 19.