Muzyczny tydzień chóru Clave de sol  w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wroclawiu.

Dwa dni  przerwy i  chór Clave de sol ze swoim dyrygentem, na nowo  pakuje walizki, tym razem kierunek – Wrocław.

To już po raz trzeci chór zostaje wytypowany na Koncert Finałowy Akademii Chóralnej -Śpiewająca Polska we Wrocławiu, oraz dodatkowo nagranie płyty CD „Moniuszko śpiewany inaczej”.

To ogromne wyzwanie i wielkie przedsięwzięcie dla nas, do którego przygotowywaliśmy się kilka miesięcy. Rozumieliśmy rangę i odpowiedzialność jaka na nas ciąży. Solidnie przygotowani mogliśmy z radością i dumą stanąć na scenie Filharmonii Wrocławskiej.

Przez 4 dni, pod kierunkiem Dyrektora Artystycznego Akademii Chóralnej p. dr hab. Agnieszki Franków Żelaznej trwały warsztaty muzyczne, przygotowania do Koncertu oraz nagrań.

Mieliśmy również okazję ponownie zobaczyć piękny Rynek no i oczywiście skosztować słynnych wrocławskich pączków.

         28 czerwca  o godz. 18.00 w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego, zabrzmiały pierwsze dźwięki Orkiestry Leopoldinum  z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, przy udziale pięciu wybranych  chórów z Projektu Akademii Chóralnej, w tym również naszego, oraz solistów NFM we Wrocławiu, w tym absolwenta naszej szkoły tenora-Sebastiana Macha.

        Koncert „Moniuszko śpiewany inaczej” pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny wzbudził ogromny zachwyt, emocje, łzy i niezapomniane przeżycie wśród słuchaczy oraz samych wykonawców.

Z brzmiącą jeszcze w uszach muzyką z Koncertu, rozpoczęliśmy kolejny dzień – nagrania utworów St. Moniuszki na płytę CD. Po dwóch  dniach ogromu pracy, powtórzeń, poprawek, zakończyliśmy to Wielkie Dzieło…

        Wszyscy uświadomili sobie, że najpiękniejsze rzeczy dzieją się przy współpracy i połączeniu energii wielu dobrych ludzi. To było dla nas ogromne doświadczenie nie tylko muzyczne. Pracowaliśmy nad utworami pokonując własne słabości, tworzyliśmy piękno, które dało i da  radość tak wielu ludziom.

Tworzenie piękna pomnaża w nas potrzebę bycia dobrymi……    Ilona Mach

 źródło : https://www.facebook.com/AkademiaChoralna/videos/1714408502000691/