Nocne zwiedzanie w Szczucinie i Dąbrowie Tarnowskiej

Zamierzasz spędzić wakacje w domu? Nie masz pomysłu na to co zrobić z wolnym czasem? Skorzystaj z oferty, którą przygotował Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

Była synagoga będzie otwarta dla odwiedzających w godz. 20:00-0:00 w sobotę 30 czerwca, szczucińska placówka w 2 dni 30 czerwca i 1 lipca (sobota i niedziela) w godz. 15:00 – 23:00. Dodatkowymi walorami będą nocne iluminacje obiektów.

OSK kusi ciekawymi zajęciami dla dzieci, młodzieży, całych rodzin, seniorów. Organizatorzy przygotowują ścieżki poznawcze ze zdobywaniem skarbów, ciekawe zagadki, aktywności rozwijające umysły („Mądre słowo”). Będzie też można pod opieką przewodników pójść do miejsc, które nie są na co dzień udostępniane zwiedzającym, dowiedzieć się historii, o których nie da się usłyszeć podczas standardowego zwiedzania. Należy przewidzieć co najmniej godzinę, aby skorzystać z większości przygotowanych atrakcji. W pobliżu OSK znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe (przy ulicy Joselewicza, z tyłu obiektu i obok Starostwa Powiatowego.

Muzeum Drogownictwa zaprasza na lekcje techniki na otwartym powietrzu. Tegoroczne spotkanie przybliży nam prace archeologiczne przed budową drogi, Będzie można spróbować swoich sił pod okiem archeologa, który opowie nam o tym, co można znaleźć i po co szukać , zanim wjedzie sprzęt drogowy. Na ekspozycji zewnętrznej będą uruchamiane niektóre zabytkowe maszyny a na wystawie czasowej zaprezentujemy urządzenia laboratoryjne. Dla najmłodszych przygotowaliśmy bajki mówiące o bezpieczeństwie na drogach, nieco starsi będą mogli poskładać proste modele trudnych urządzeń drogowych. Po zapadnięciu zmroku zapraszamy do niemego plenerowego kina dokumentalnego, wśród podświetlonych maszyn i urządzeń drogowych, buchającej pary i dźwiękach pracujących maszyn.  Muzeum posiada nieodpłatny parking niestrzeżony.

 

Wstęp i uczestnictwo w tych wydarzeniach są nieodpłatne. Niespodzianką będą nagrody specjalne dla tych, którzy podczas Nocnego Zwiedzania wezmą udział w wydarzeniach w obu placówkach.