Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

W pierwszy weekend po Świętach Wielkiej Nocy zostanie rozegrany w Wieliczce PLATINUM 2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, wyznaczony na 6-8 kwietnia 2018 roku. Zaplanowanych jest 9 odcinków specjalnych.

Gościem honorowym rajdu będzie Piotr Fetela, pochodzący z Delastowic (Gmina Szczucin) kierowca rajdowy, mieszkający na stale w USA.

Piotr Fetela to jeden z czołowych polonijnych sportowców. Od kilku lat z powodzeniem startuje w rajdowych mistrzostwach USA. Jest II Wicemistrzem Rally - America National Championship 2015 oraz zwycięzcą 100 Acre Wood Rally 2018, drugiej rundy mistrzostw Ameryki która odbyła się 16-17 marca.

Piotr Fetela  za pośrednictwem naszej strony zaprasza wszystkich miłośników motosportu na to wydarzenie - Jestem bardzo  podekscytowany tym ze dzięki organizatorom  Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza a zwłaszcza panu Andrzejowi Garyckiemu będę mógł uczcić pamięć tych wspaniałych osobowości  i wielkich sportowców osobiście w Wieliczce w  gronie Ich rodzin, znajomych i kibiców. Przez te wszystkie lata odkąd powstał Memoriał, śledziłem i podziwiałem go z nutką ekscytacji przez monitor komputera, ponieważ mieszkam na stałe w USA i nigdy nie miałem możliwości tam być. Wiec tym bardziej jestem wdzięczny za to wyróżnienie jako  gość honorowy.  

To również dobra okazja do tego by spotkać się z osobami  które nam kibicują podczas ścigania się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Ameryki. 

W sobotę 7-go kwietnia  zobaczycie mnie państwo za kierownicą repliki Forda Fokusa którym ścigał się Śp. Janusz Kulig a w Niedziele 8-go dzięki uprzejmości Pawła Dytki wystartuje w przejazdach pokazowych VW Polo Proto. 

Bardzo liczę na to ze pojawią się tłumy moich kibiców z polski oraz znajomych z moich rodzinnych okolic Delastowic, Szczucina, Mędrzechowa, Bolesławia, Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa itd. 

Do zobaczenia. Przyjdźcie przybić piątkę :)

 

W sobotę (7.04) zawodnicy trzykrotnie pokonają odcinek specjalny Brzegi o długości ponad 7 km, natomiast, wieczorem przeniosą się do centrum Wieliczki, by dwa razy przejechać niespełna dwukilometrową próbę Wieliczka Rynek.

Niedziela (8.04) to dwie pętle składające się z dwóch odcinków: Solne Miasto, mierzące 2,25 km oraz Brzegi Małe o długości nieco ponad 5 km. Całkowita długość odcinków specjalnych wyniesie 40,05 km.

 Jako pierwsi na trasę wyjeżdżać będą zawodnicy klasyfikowani w Rajdzie Memoriale, a po nich będziemy mogli zobaczyć piękne historyczne rajdówki. Parking przy ul. Dembowskiego to lokalizacja parku serwisowego.

 Program memoriału:

PIĄTEK

6 kwietnia 2018

15:00-20:00 – Odbiór Aministracyjny (biuro imprezy "Solne Miasto")

16:00-21:00 – Badanie kontrolne BK-1 (Al. Solidarności "Solne Miasto")

18:00 – IV Gala Sportu Wielickiego (hala sportowa "Solne Miasto")

 SOBOTA

7 kwietnia 2018

11:44 – START OS "Brzegi"

19:00 – START OS nocny "Wieliczka Rynek"

 NIEDZIELA

8 kwietnia 2018

10:53 – START OS "Solne Miasto"

11:22 – START OS "Brzegi Małe"

14:45 – CEREMONIA ROZDRANIA NAGRÓD (Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne "Solne Miasto")

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.superos.pl/ .

 Serdecznie zapraszamy!