Rajd Rowerowy

Rok 2018 jest rokiem wielu ważnych dla Naszego Kraju rocznic. Najważniejszą z nich  jest Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tj. 2 maja 2018 r. zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do aktywnego uczestniczenia w Rajdzie Rowerowym Biało-Czerwonej, który zainauguruje gminne obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem rajdu jest Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

Rajdy rowerowe weszły już na stałe do kalendarza imprez gminnych. Cieszą się one coraz większą popularnością, podobnie jak aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  • Start rajdu z Rynku w Szczucinie o godzinie 14:00.
  • Tegoroczna trasa będzie liczyć ok 30 km.
  • Rejestracja uczestników w SCKiB w Szczucinie do dnia 26.04.2018 r.

Trasa rajdu: ul. Mickiewicza, Zajezierze, Rudnickiego, Topolowa, przejazd przez drogę krajową nr 73 w kierunku wiślanej trasy rowerowej, którą rowerzyści będą jechać do zjazdu w Odmęcie, następnie przez Delastowice, lasem do Skrzynki, przejazd przez drogę krajową nr 73, Skrzynkę, Lubasz Zalesie - Bukowiec, przecięcie drogi powiatowej, Dąbrowica Zielona, Świdrówka, ul. Bohaterów Września , meta w parku w Szczucinie. 

Dzieci do lat 10 mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby – prawnego opiekuna. Uczestnicy w wieku od 10 do 18 lat muszą również być pod opieką osoby dorosłej lub przedstawić kartę rowerową oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Organizator rajdu nie zapewnia opieki nad niepełnoletnimi uczestnikami rajdu.

Należy pamiętać też o stroju, flagach lub akcentach w barwach narodowych. Uczcijmy ten dzień na biało-czerwono!

 

Do pobrania: