Spotkanie robocze z Posłem Cieślakiem

4 maja gościem Burmistrza Szczucina był Poseł na Sejm RP Michał Cieślak, który na bieżąco stara się śledzić wszystkie wydarzenia w gminie Szczucin. Mimo, że nie jest jej mieszkańcem to czuje się z nią bardzo mocno związany.

W trakcie dzisiejszej, roboczej wizyty, omawiane były m. in. sprawy związane z możliwością pozyskania środków na zagospodarowanie budynku byłego internatu, pozyskanie środków na budowę bieżni wokół stadionu oraz remont budynków przy stadionie, poprawa infrastruktury w kulturze, możliwościach rozbudowy budynku SCKiB oraz biblioteki. Ważną kwestią poruszaną na spotkaniu były również obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Poseł wyszedł z inicjatywą nazwania mostu na Wiśle „Mostem 100-lecia Niepodległości”. Jak również wykonaniem iluminacji świetlnych na moście, które w dni świąteczne oświetlały by most w barwach biało czerwonych natomiast w dni powszednie innymi kolorami.

Burmistrza poparł tą inicjatywę i podjął się koordynowania spraw z tym związanych. W tej sprawie są już prowadzone rozmowy z Wojewodą Świętokrzyskim i Wojewodą Małopolskim.

Ostatnim punktem spotkania było omówienie spraw związanych ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Poseł jest zainteresowany planami rozwoju gminy Szczucin. Na zakończenie zapowiedział, że wszystkie inicjatywy mogą liczyć na jego pełne poparcie.