Srebro dla Joanny Mazur!

Po raz kolejny Joanna Mazur i Michał Stawicki zapewnili nam fantastyczne widowisko, tym razem na berlińskim stadionie. W Berlinie trwają Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Są one kontynuacją zakończonych kilkanaście dni temu, tak bardzo udanych dla polskiej kadry lekkoatletycznej mistrzostw Europy z których Polacy przywieźli 12 medali, w tym 7 złotych.

Zaledwie jednej setnej sekundy zabrakło  Joannie i Michałowi do złotego medalu. W środę w biegu na 200 metrów minimalnie szybsza okazała się Hiszpanka Lia Beel Quintana z przewodnikiem Davidem Alonso.

Joanna Mazur do Berlina przyjechała jako aktualni mistrzowie Europy na 200 metrów (T11). Eliminacje, które zakończyły się ich zwycięstwem z rekordem sezonu (28,48 s), pokazały, że są na najlepszej drodze ku temu, by powtórzyć ten wyczyn.

Walka na finiszu pomiędzy polską parą a Hiszpanami Lia Beel Quintana/ David Alonzo Gutierrez była bardzo zacięta.

Z każdego medalu należy się cieszyć, a to przecież medal mistrzostw Europy, ale też jest niedosyt i parę rzeczy do poprawy. Będziemy nad nimi pracować – obiecała Joanna Mazur.

Polska wróciła na szczyt tabeli medalowej mistrzostw Europy lekkoatletów z niepełnosprawnościami mamy już łącznie 18 medali.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!