W sobotę, 14 października 2017 roku, na hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie odbył się Wojewódzki Turniej w Badmintona o Puchar Starosty Dąbrowskiego, którego organizatorami byli: Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „JUNIS” w Szczucinie oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad wydarzeniem objął starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.

Otwarcia turnieju dokonał wicestarosta dąbrowski Marek Kopia oraz prezes UMKS „JUNIS” Krzysztof Bryk. W turnieju  uczestniczyła bardzo  liczna grupa zawodników z całego województwa małopolskiego: klub MKS Spartakus Niepołomice, AZS AGH Kraków, KSOS Kraków, Lider Siercza, UMKS „JUNIS”, UKS Orliki Ropica Polska, Gryf Pleśna, Tarnów, Cross Tomice-Wadowice, Złota.

Zawody sędziowali: Anna Dulak  i Kazimierz Żurek.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale, które zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego.

Wyniki turnieju:

Kategoria: dzieci / dziewczęta (rocznik 2009 i później)

I miejsce: Anna Bobowska (MKS  Spartakus Niepołomice)

II miejsce: Maja Wójcik (Cross Tomice – Wadowice)

III miejsce: Natalia Cieśla (UMKS „JUNIS” Szczucin)

 

Kategoria: dzieci / chłopcy (rocznik 2009 i później)

I miejsce: Hubert Janczyk (MKS Spartakus Niepołomice)

II miejsce: Mateusz Malik (Tarnów)

III miejsce: Jakub Ferens  (MKS Spartakus Niepołomice)

 

Kategoria: żacy/ dziewczęta (rocznik 2007-2008)

I miejsce: Aleksandra Kurkiewicz (AZS AGH Kraków)

II miejsce: Julia Warzecha (UMKS „JUNIS” Szczucin)

III miejsce: Anna Wróbel  (UMKS „JUNIS” Szczucin)

 

Kategoria: żacy / chłopcy (rocznik 2007-2008)

I miejsce: Grzegorz Gorzkowicz (UMKS „JUNIS” Szczucin)

II miejsce: Grzegorz Maziarz (UMKS „JUNIS” Szczucin)

III miejsce: Tomasz Mleczko (Złota)

 

Kategoria: młodzik młodszy / dziewczęta (rocznik 2005-2006)

I miejsce: Julia Dec (KSOS Kraków)

II miejsce: Ewelina Bogdan (UMKS „JUNIS” Szczucin)

III miejsce: Aleksandra Gwóżdż (MKS Spartakus Niepołomice)

 

Kategoria: młodzik młodszy / chłopcy (rocznik 2005-2006)

I miejsce: Adam Konieczny  (AZS AGH Kraków)

II miejsce: Sebastian Walas (UMKS „JUNIS” Szczucin)

III miejsce: Kamil Gancarz (UKS Orliki  Ropica Polska)

 

Kategoria: młodzik / dziewczęta (rocznik 2003-2004)

I miejsce: Aleksandra Słowik (UMKS „JUNIS” Szczucin)

II miejsce: Emilia Szczęch (UMKS „JUNIS” Szczucin)

III miejsce :Zuzanna Kojda  (AZS AGH Kraków)

 

Kategoria: młodzik / chłopcy (rocznik 2003-2004)

I miejsce: Paweł Mucha (MKS Spartakus Niepołomice)

II miejsce: Kacper Jarosz (UMKS „JUNIS” Szczucin)

III  miejsca: Aleksander Janik (UKS Orliki  Ropica Polska)

 

Kategoria: junior młodszy / dziewczęta (rocznik 2001-2002)

I miejsce: Emilia Szczęch (UMKS „JUNIS” Szczucin)

II miejsce: Gabriela Garlej (Cross Tomice)

III miejsce: Aleksandra Bigda  (UKS Gryf Pleśna)

 

Kategoria: junior młodszy / chłopcy (rocznik 2001-2002)

I miejsce: Karol Dulak (UMKS „JUNIS” Szczucin)

II miejsce: Jakub Nawrocki (MKS  Spartakus Niepołomice)

III miejsce: Maciej Nagły (KSOS Kraków)

 

Kategoria: OPEN (kobiety)

I miejsce: Agnieszka Beker (Szczucin)

II miejsce: Beata Lech (Szczucin)

III miejsce: Joanna Chrabąszcz (Szczucin)

 

Kategoria: OPEN (mężczyźni)

I miejsce: Dariusz Janik (Kraków)

II miejsce: Bartosz Piekarz (UKS Orliki Ropica Polska)

III miejsce: Jakub Nawrocki (MKS Spartakus Niepołomice)

 

Kategoria: gry podwójne OPEN

I miejsce: Dariusz Janik (Kraków) / Paweł Mucha (MKS Spartakus Niepołomice)

II miejsce: Maciej Gałan (MKS Spartakus Niepołomice) / Jakub Nawrocki (MKS Spartakus Niepołomice)

III miejsce: Mariusz Tochowicz (Tarnów) / Zdzisław Kula (UKS Gryf Pleśna)

 

Źródło: http://powiatdabrowski.pl