Z sesji Rady Miejskiej

Podczas ostatniej XXXVII Sesji Rady Miejskiej w Szczucinie  odbyły się dwa ważne wydarzenia.

Bukiet kwiatów oraz okolicznościowy grawer z rąk Przewodniczącej Rady Miejskiej Agnieszki Beker, Burmistrza Szczucina Andrzeja Gorzkowicza oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie Beaty Dzięgiel otrzymała Pani Anna Dulak. Podziękowania i słowa uznania popłynęły w kierunku Pani Anny w związku ze zdobyciem przez nią złotego medalu  na Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie w 2017 r. w grze mieszanej i grze podwójnej. Ponadto podziękowano Pani Annie za organizowanie jedynego w Polsce Otwartego Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Badmintonie, który co roku przyciąga do Szczucina mnóstwo gości  z całej Polski.  Wszyscy zgromadzeni nagrodzili Panią Annę gromkimi brawami, a Ona sama nie kryła łez wzruszenia.                                 

Również, podczas sesji na ręce Komendanta Komisariatu w Szczucinie podinsp. Bogumiła Jedynaka został przekazany tester trzeźwości. Przekazania dokonał Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz wraz z Pełnomocnikiem ds. Uzależnień Renatą Chrabąszcz.

            Gmina Szczucin postanowiła przystąpić w tym roku do ogólnopolskiej kampanii „Odpowiedzialny Kierowca”. Jest to kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego dobrych postaw na drodze, a także edukacja w zakresie trzeźwości za kierownicą, znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi.

            Przystąpienie do kampanii to dowód, że poważnie traktujemy bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Kwestia powstrzymania nietrzeźwych kierowców jest kluczowa, by mieszkańcy czuli się bezpieczni. Włączając się w takie działania, możemy uratować życie potencjalnych ofiar wypadków z udziałem pijanych kierowców!

            Zróbmy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i nie dopuścić do kolejnych tragedii. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rekomenduje, by przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach stało się  ważnym elementem gminnych działań profilaktycznych.  „Właściwie prowadzona, systematyczna edukacja naprawdę przynosi efekty” – uważa Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA.

Przekazany tester trzeźwości został zakupiony w ramach tej kampanii, w celu wzmocnienia działań prewencyjnych.