Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Program Czyste Powietrze

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Szczegóły na stronie https://czystepowietrze.gov.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, Burmistrz Szczucina podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w zakresie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”. Gmina Szczucin jest pierwszą gminą w powiecie dąbrowskim, która realizuje zadania wynikające z porozumienia.

Urząd Miasta i Gminy Szczucin udostępnił w swojej siedzibie stanowisko komputerowe do wypełniania wniosków o dofinansowanie. Wypełnianie wniosków odbywać się będzie w godzinach pracy Urzędu, w obecności pracownika Urzędu, który będzie udzielał wyjaśnień dotyczących wniosku i zasad dofinansowania oraz pomagał w wypełnianiu wniosku (pok. nr 19). Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny po numerem 14 644 31 19.

Wnioski wypełniane są przy pomocy aplikacji dostępnej w Internecie pod adresem https://portal.wfos.krakow.pl

Przed złożeniem wniosku o podwyższone dofinansowanie wnioskodawca występuje z żądaniem o wydanie zaświadczenia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczucinie ul. Piłsudskiego 7 I pietro)  (dawniej biblioteka) - zaświadczenie jest niezbędne, żeby ubiegać się o podwyższony poziom dofinansowania w programie.

Biuletyn Informacji Publicznej

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Bocian Słupiec

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce