Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej: Pamięć i Nauka z Historii

Utworzono dnia 01.09.2023

1 września 1939 roku to data, która na zawsze zapisała się w kartach historii jako dzień wybuchu II Wojny Światowej. 84. rocznica tego tragicznego wydarzenia stwarza okazję do refleksji nad przeszłością, pamięcią o ofiarach wojny oraz nauką, której możemy czerpać z tych trudnych czasów.

1 września 1939 roku, o godzinie 4:45 rano, niemiecka armia zaatakowała Polskę, to wydarzenie rozpoczęło jedno z najbardziej destrukcyjnych i tragicznych rozdziałów w historii ludzkości. Konflikt, który trwał przez sześć lat, pozostawił za sobą miliony ofiar i ogromne zniszczenia na całym świecie.

 84. rocznica wybuchu wojny jest czasem, aby oddać hołd wszystkim ofiarom i bohaterom tamtych czasów. To również moment, aby docenić ogromne poświęcenie tych, którzy walczyli o wolność i pokój. Pamiętając o tych, którzy stracili życie w wyniku wojny, uczymy się, jak ważne jest dążenie do pokojowego rozwiązywania konfliktów, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

Pamiętanie o historii II Wojny Światowej nie polega tylko na oddawaniu hołdu ofiarom. To także nauka, z której możemy czerpać wiele wniosków. Wojna pokazuje, jakie konsekwencje może mieć skrajny nacjonalizm, rasizm i nietolerancja. Współczesne społeczeństwa mogą wyciągać lekcje z błędów przeszłości i pracować nad promowaniem pokoju, równości i poszanowania praw człowieka.

Święto 1 września nie tylko przypomina nam o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, ale również mobilizuje nas do działania na rzecz pokoju, tolerancji i współpracy międzynarodowej. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za kształtowanie lepszej przyszłości, w której wojny stają się wspomnieniem, a pokój i harmonia są wartościami priorytetowymi.

Biuletyn Informacji Publicznej

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022