Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Cyfrowy Szczucin

 

Gmina Szczucin realizuje projekt grantowy pn.: „Cyfrowy Szczucin”, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dotycząca realizacji projektu grantowego pn. “Dostępny wirtu@lny świat – szkolenia komputerowe dla mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego”.

Zakres tematyczny:

W ramach projektu przewiduje się zorganizowanie bezpłatnych szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych. Uczestnicy będą mieli do wyboru 2 moduły szkoleniowe:

  • Rodzic w Internecie
    Moduł „Rodzic w Internecie” adresowany do rodziców/opiekunów, poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji osób z grupy zagrożonej wykluczeniem cyfrowym. Każdy uczestnik szkolenia nabędzie podstawowe umiejętności cyfrowe m. in. z zakresu obsługi pakietu biurowego MS Office.

  • Moje finanse i transakcje w sieci
    Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć: zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy przez internet, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Każdy uczestnik szkolenia nabędzie podstawowe umiejętności cyfrowe m. in. z zakresu obsługi pakietu biurowego MS Office.

Cel projektu:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Szczucin poprzez realizację bezpłatnych szkoleń. Uczestnicy zajęć będą mieli szansę nabyć i rozwinąć umiejętności praktycznego wykorzystania dostępu do internetu i świadczonych za jego pośrednictwem usług, w tym e – usług publicznych i komercyjnych.

Do kogo projekt jest kierowany?

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby, które spełniają jednocześnie wszystkie poniższe kryteria:
•    zamieszkują na terenie województwa małopolskiego lub świętokrzyskiego
•    mają ukończone 25 lat
•    nie posiadają lub chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe
•    nie uczestniczyły w analogicznych projektach w innych gminach.

Dokumenty rekrutacyjne:

Warunkiem zgłoszenia chęci udziału w projekcie jest złożenie prawidłowo wypełnionych następujących dokumentów rekrutacyjnych:

Dane kontaktowe:

Dodatkowe informacje na temat projektu można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin w pokoju nr. 9, telefonicznie pod numerem telefonu 14 643 62 78 lub mailowo sekretariat@umigszczucin.pl.

Nabór do projektu trwa od 01-12-2019, liczba miejsc ograniczona.

Pliki do pobrania:

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022