Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Centrum Usług Wspólnych - projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Urząd Miasta i Gminy Szczucin rozpoczął realizację projektu Centrum Usług Wspólnych z RPO. W projekcie uczestniczy 22 jednostki samorządu terytorialnego z subregionu tarnowskiego w tym Gmina Szczucin W wyniku realizacji projektu utworzone zostanie Centrum Usług Wspólnych (CUW).

 
 
Głównym celem projektu  jest ujednolicenie i unowocześnienie systemów przechowywania danych, ich przetwarzania, obróbki, udostępniania i wymiany. CUW nie tylko zapewni dostęp jednostek samorządu do nowoczesnych technologicznie, zdalnych systemów informatycznych, na które nie mogłyby sobie pozwolić  działając samodzielnie, ale także zmniejszy dystans pomiędzy mieszkańcami, a urzędami.
 
Projekt ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa przetwarzania danych, wymianę doświadczeń między gminami oraz zredukować koszty w samorządach. Co więcej: w ramach CUW powstanie nowocześnie wyposażona, odporna na sytuacje kryzysowe serwerownia. Zatrudnieni specjaliści z branży IT służyć będą swoją pomocą, a przepływ danych pomiędzy różnymi systemami będzie automatyczny.
 
Skorzystają również mieszkańcy. W ramach projektu powstanie aplikacja, dzięki której każdy z mieszkańców subregionu bez wychodzenia z domu będzie mógł sprawdzić stan sprawy. Jak przystało na administrację XXI wieku, dzięki aplikacji, mieszkańcy będą mieli także okazję sprawdzić na jakim etapie procedury administracyjnej jest aktualnie załatwiana przez nich sprawa.
 
Wartość projektu to prawie 10 mln zł, przy czym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniesie 6,2 mln zł. Pomysłodawcą powstania CUW było miasto Tarnów, w projekt włączyło się 21 partnerów z subregionu tarnowskiego: powiat tarnowski oraz gminy: Bolesław, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gręboszów, Iwkowa, Mędrzechów, Olesno, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Szerzyny, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn i Żabno.
 
Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce w środę, 23 listopada 2016 r w Ratuszu w Tarnowie. Pod koniec 2018 roku Tarnów i 21 jednostek z subregionu tarnowskiego w tym Gmina Szczucin utworzą Centrum Usług Wspólnych (CUW). Projekt zintegruje platformy samorządowe i usprawni przepływ informacji pomiędzy urzędami i ich wydziałami. Dzięki projektowi mieszkańcy załatwią również wiele spraw bez wychodzenia z domu. 6,2 mln zł przeznaczonych na CUW pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.
 
Realizacja projektu 
 
Szanowni Państwo 
 
Gmina Szczucin realizując projekt Centrum Usług Wspólnych z RPO doposazyła się w  serwery bazodanowe ,urządzenia UPS, sprzęt ochrony sieci informatycznej  co wydatnie podnosi bezpieczeństwo administrowania danymi  dając również fundamenty do dalszych działań w ramach projektu tj. zakupu systemu do obsługi rady  , oraz systemu do elektronicznego obiegu dokumentów.
 
Uruchomienie systemów informatycznych zakupionych w ramach ralizacji projektu "Centrum Usług Wspólnych z RPO" 
 
Miło nam poinformować że wdrożylismy oprogramowanie do realizacji obsługi Rady Miejskiej  w Szczucinie co oznacza że radni w gminie Szczucin kadencji 2018-2023 bedą głosować  przy użyciu systemu informatycznego który prócz funkcjonalności obsługi głosowania posiada szereg istotnych funkcji  jak min. planowanie obrad, kalendarium, powiadomienia , generowanie protokołów z głosowań z imiennym wykazem głosujących oraz podaniem ich stanowiska w danej sprawie.Wdrożenie wpisuje się i wypełnia ramy prawne jakie obowiązują w nowej kadencji co do zasad głosowania w kontekscie ich jawności.
 
Uruchomienie systemu wspomagania obiegu dokumentów w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin.
 
Urząd Miasta i Gminy Szczucin informuje o rozpoczęciu użytkowania systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Oprogramowanie zakupione w ramach "Centrum Usług Wspólnych z RPO"  będzie narzędziem wspomagającym obieg dokumentów w urzędzie.

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022