Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Trwają prace termomodernizacyjne budynków szkół w Szczucinie i Słupcu

Na terenie naszej gminy obecnie trwają prace związane z termomodernizacją budynków Szkoły Podstawowej w Szczucinie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu. Aktualnie zakończyły się prace związane z termomodernizacją stropów nad Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Szczucinie. W obydwu szkołach na ukończeniu jest również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Obecnie prace koncentrują się na wykonywaniu docieplenia ścian  wraz z elewacjami oraz izolacji fundamentów.

Termomodernizacja budynków oprócz walorów ekonomicznych i poprawy komfortu cieplnego wewnątrz obiektów przyczyni się również do wydatnej poprawy stanu technicznego obiektów jak również znaczącego podniesienia estetyki budynków.

Prace termomodernizacyjne są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i stanowią część projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gmin: Borzęcin, Szczucin, Szczurowa oraz Wietrzychowice”

Po wykonaniu robót w obiektach objętych projektem, poprzez znaczące zmniejszenie strat ciepła przez przegrody zewnętrzne (ściany i stropy budynków) zmniejszona zostanie ilość surowca energetycznego potrzebnego do ich ogrzania jak również przygotowania ciepłej wody użytkowej.  Również zaplanowana wymiana części istniejących lamp oświetleniowych na lampy energooszczędne (typu LED) powinna skutkować zmniejszeniem zużywanej ilości energii elektrycznej związanej z oświetleniem pomieszczeń dydaktycznych w poszczególnych termomodernizowanych budynkach. Przeprowadzane prace powodować będą możliwościami ogrzewania budynków w sposób mniej energochłonny. Dzięki temu zmniejszeniu ulegnie emisja do atmosfery szkodliwych produktów spalania surowców energetycznych.

Szacuje się, że w wyniku realizacji całości prac we wszystkich gminach biorących udział w projekcie roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wyniesie  659.22 tony emisji równoważnej CO2.

Pozwoli to na zrealizowanie celu projektu, którym jest zmniejszenie stężenia zanieczyszczeń powietrza na terenie gmin Borzęcin, Szczucin, Szczurowa oraz Wietrzychowice.

Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy Szczucin

 

Trwają prace termomodernizacyjne budynków szkół w Szczucinie i Słupcu

Utworzono dnia 02.08.2021, 14:10

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022