Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Informacja dla Mieszkańców Gminy Szczucin odnośnie zmian w programie "Czyste Powietrze"

Utworzono dnia 19.03.2024

Od kwietnia 2024 roku będą obowiązywać zmiany w programie "Czyste Powietrze", które wprowadzają nowe wymogi dotyczące wyboru pomp ciepła, kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet. Oto najważniejsze punkty dla mieszkańców Gminy Szczucin:

  1. Parametry pomp ciepła: Pompy ciepła kwalifikujące się do programu "Czyste Powietrze" będą musiały spełniać określone parametry, które będą potwierdzane badaniami wykonanymi w akredytowanym laboratorium. Planowany jest okres przejściowy do czerwca 2024 roku, aby uniknąć zakupu i montażu urządzeń, które nie spełniają określonych parametrów.
  2. Kotły zgazowujące drewno oraz kotły na pellet: Obowiązkowy wybór tych urządzeń będzie możliwy tylko z listy ZUM (zielonych urządzeń i materiałów). Wprowadzone zmiany nie dotyczą zmiany wymogów w programie "Czyste Powietrze", a jedynie obowiązkowego wyboru urządzeń z listy ZUM (https://lista-zum.ios.edu.pl/#).
  3. Ograniczenie możliwości dofinansowania: Beneficjent, który skorzystał z najwyższego poziomu dofinansowania (część 3) programu, będzie mógł wnioskować o dofinansowanie na kolejne budynki tylko w ramach podstawowego poziomu dofinansowania.
  4. Wnioskowanie w ramach części 3): Możliwość wnioskowania o najwyższy poziom dofinansowania (część 3) programu będzie dotyczyć tylko jednego budynku mieszkalnego jednorodzinnego albo jednego lokalu mieszkalnego.

Nowe zmiany w programie "Czyste Powietrze" wejdą w życie 22 kwietnia 2024 roku, a okres przejściowy zakończy się 13 czerwca 2024 roku.

Ważne jest, aby mieszkańcy Gminy Szczucin mieli świadomość tych zmian i dostosowali swoje plany związane z wyborem urządzeń do nowych wymogów programu "Czyste Powietrze".

Szczegółowe informację dostępne na stronie:

https://www.wfos.krakow.pl/od-kwietnia-zmiany-w-programie-czyste-powietrze/

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022