Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Kiermasz Wielkanocny w Szczucinie

Utworzono dnia 18.03.2024

W niedzielę 17 marca Szczuciński rynek zamienił się w centrum tradycji i smaków podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

Na kiermaszu „Wielkanocne tradycje i smaki, nie tylko kulinarne” swoje produkty wystawiali lokalni wytwórcy żywności i artyści rzemieślnicy. Wielobarwne stragany Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń prezentowały tradycyjne potrawy, wyroby rękodzielnicze i wiele innych unikatowych produktów, które cieszyły oko i podbijały podniebienia gości.

Jednym z punktów programu była działalność ekologiczna promowana przez Urząd Miasta i Gminy Szczucin. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było uzyskać informacje na temat programu Czyste Powietrze oraz przekazać zużyte baterie i zakrętki. W zamian otrzymywano sadzonki kwiatów ozdobnych, a zebrane zakrętek zostały przeznaczone na rzecz leczenia Miłoszka – małego mieszkańca naszej gminy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach oraz Stowarzyszenie Młodzi Kreatywni, również zaangażowały się w zbiórkę środków dla Miłoszka.

Gościem specjalnym Kiermaszu Wielkanocnego była znana i ceniona Ewa Wachowicz –autorka książek kulinarnych i prowadząca programy kulinarno-poradnikowe. Ewa Wachowicz jest ikoną, która nie tylko uczy jak gotować, ale również inspiruje do odkrywania nowych smaków i technik kulinarnych.

Konkurs na potrawę tradycyjną okazał się jednym z najbardziej ekscytujących momentów Kiermaszu. Pierwsze miejsce zdobyło Stowarzyszenie Radosny Senior ze Szczucina, które zachwyciło jury pod przewodnictwem Ewy Wachowicz swoimi pierogami z farszem z białej kapusty. To doskonały przykład na to, że tradycyjne przepisy wciąż mają swoje miejsce w sercach i na stołach współczesnych smakoszy.

Mimo chłodnej pogody, atmosfera panująca podczas Kiermaszu Wielkanocnego była niewątpliwie gorąca – pełna radości, entuzjazmu i życzliwości.

Oprócz bogatego programu kulinarnego i rzemieślniczego, Kiermasz Wielkanocny w Szczucinie został dodatkowo uświetniony występem Kapeli Wiślanie z Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Ich energetyczna muzyka ludowa wypełniła przestrzeń rynku, dodając wyjątkowego klimatu i atmosfery do tego już niezwykłego wydarzenia. Dźwięki tradycyjnych melodii sprawiły, że uczestnicy kiermaszu mogli poczuć się jakby przenieśli się w czasie do korzeni polskiej kultury ludowej, pogłębiając tym samym doznania związane z lokalną tradycją i obchodami świąt wielkanocnych. Dzięki występowi Kapeli Wiślanie, kiermasz stał się nie tylko miejscem zakupów i smakowania regionalnych. specjałów, ale również przestrzenią do wspólnego świętowania i czerpania radości z kulturowego dziedzictwa.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków  Lokalnej Grupy Działania Prowent w Mielcu.

 

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 18.03.2024, 12:21

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022