Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Koncert Noworoczno-Karnawałowy z Orkiestrą Dętą i Nagroda Kryształowa dla Profesora Ireneusza Koteli w Szczucinie

Utworzono dnia 05.02.2024

W dniu 4 lutego br. na hali widowiskowo-sportowej w Szczucinie odbył się wyjątkowy koncert Noworoczno-Karnawałowy, który dostarczył mieszkańcom niezapomnianych wrażeń muzycznych. Gwiazdą wieczoru była Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie, która pod batutą Jarosława Dzięgla wraz z prowadzącymi, księdzem Zygmuntem Warzechą oraz Julią Misiaszek, stworzyła magiczny klimat tego wydarzenia.

Niewątpliwie jednym z najbardziej emocjonujących momentów koncertu był niezwykły występ Jarosława Dzięgla i Leszka Sokoła, którzy zaskoczyli publiczność aranżacją piosenki Eleni - "Suliko". Ich wykonanie nie tylko poruszyło serca słuchaczy, ale także skłoniło do gorących owacji. Panowie doskonale opanowali scenę, emanując energią i pasją do muzyki.

Ponad to utwory wokalne wykonali: Karolina Mach, Karolina Bryk, Piotr Furgał, Mikołaj Beker, Leszek Sokół, Jarosław Dzięgiel, Gabriela Sołtys. Partie solowe instrumentalne wykonał Maciej Mątwicki saksofon sopranowy, Ryszard Raźny gitara rytmiczna, Michał Rosa klarnet.

Nie tylko artystyczna, ale również społeczna część wydarzenia miała swoje ważne momenty.

Podczas koncertu wręczono prestiżową Kryształową Nagrodę 2024, przyznawaną corocznie dla najbardziej zasłużonych mieszkańców Szczucina. Tym razem to Profesor dr hab. nauk medycznych Ireneusz Kotela został uhonorowany tą wyjątkową nagrodą.

Profesor Kotela to znakomity specjalista w dziedzinie ortopedii, kierujący Kliniką Ortopedii i Traumatologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. Jego ogromne doświadczenie i wiedza znalazły uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jest pionierem w dziedzinie alloplastyki stawów, a liczba przeprowadzonych przez niego operacji endoprotezoplastyki stawów biodrowego, kolanowego i skokowo-goleniowego czyni go jednym z najwybitniejszych ortopedów w kraju.

Co więcej, Profesor Kotela nie tylko angażuje się w praktykę medyczną, ale również dzieli się swoją wiedzą na krajowych i zagranicznych kursach, wspierając młodszych kolegów w zdobywaniu umiejętności w tej specjalizacji. Jego praca przyczyniła się także do walki z azbestem na terenie Gminy Szczucin, co potwierdza jego zaangażowanie społeczne i troskę o zdrowie mieszkańców.

Koncert Noworoczno-Karnawałowy oraz wręczenie Nagrody Kryształowej to wyjątkowe wydarzenia, które połączyły muzykę, sztukę oraz uznanie dla osiągnięć społecznych. Szczucin może być dumny z takich wybitnych postaci jak Profesor Ireneusz Kotela, którzy nie tylko wnoszą ogromny wkład w dziedzinę medycyny, ale także angażują się w rozwój lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 05.02.2024, 11:25

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022