Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Majowe święta 2023

Utworzono dnia 04.05.2023

Majowe święta to jedne z najradośniejszych uroczystości obchodzonych w Polsce. Maj to miesiąc, który kojarzy się z wiosną, rozkwitem przyrody oraz wolnością.

Tradycją w Polsce jest obchodzenie 1 maja - Święta Pracy, które zostało ustanowione w 1889 roku podczas Międzynarodowego Kongresu Socjalistycznego w Paryżu. W Polsce 1 maja jest dniem wolnym od pracy, co daje możliwość odpoczynku, relaksu i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

W naszej gminie 1 maja odbył się Rajd Rowerowy Biało-Czerwonej, jest to rodzinny rajd rowerowy organizowany tradycyjnie już od 10 lat. Piękna pogoda i dobry humor pozwoliły miło spędzić pierwszy dzień maja.

Drugim świętem majowym jest 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja. To jedno z najważniejszych polskich świąt, obchodzone od 1791 roku, kiedy to uchwalono Konstytucję 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucją.

Uroczystości obchodów 232. rocznicy uchwalenia konstytucji w Naszej Gminie rozpoczęliśmy od złożenia wiązanek przy Kwaterze Pamięci Narodowej w Szczucinie. W modlitwie za ojczyznę przy akompaniamencie Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie wzięły udział władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy naszej gminy.

Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali  do nowo otwartego budynku Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek. Patriotyczna część obchodów rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego po którym z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Burmistrz Szczucina Jan Sipior.

Po części oficjalnej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie zaprezentowali część artystyczną pod kierunkiem  Pani Zofii Noga.  Program muzyczny przygotowała Pani Ilona Mach z przedstawicielami chóru Clave de sol. Uroczystość zakończyła się prezentacją Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Dzięgla

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 04.05.2023, 13:08

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022