Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza

Utworzono dnia 12.09.2023

7 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ). To ważne wydarzenie, które stawia pytanie: "Jakie kroki podejmiemy, aby zadbać o czyste powietrze dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń?" Gmina Szczucin postanowiła odpowiedzieć na to pytanie poprzez aktywne działania podczas dożynek miejscowości Maniów, które odbyły się 9 września.

W dniu dożynek w Maniowie, mieszkańcy i goście mieli okazję nie tylko świętować obfitość plonów, ale także zaangażować się w propagowanie idei czystego powietrza. Organizatorzy postawili na interaktywną grę plenerową, która miała na celu sprawdzenie wiedzy i świadomości uczestników na temat zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów, w jakie można dbać o jego czystość.

Gra polegała na zadawaniu pytań dotyczących emisji szkodliwych substancji do atmosfery, skutków zanieczyszczenia powietrza dla zdrowia ludzi i środowiska, a także na propozycjach działań mających na celu redukcję emisji. Dorośli i dzieci aktywnie uczestniczyli w rozgrywce, udzielając odpowiedzi i dzieląc się swoją wiedzą na ten temat.

Jednym z głównych przesłań tej akcji było podkreślenie, że każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy, i że nasze codzienne wybory mogą przyczynić się do jego poprawy. Ochrona powietrza nie jest tylko zadaniem rządu czy instytucji, to sprawa, którą każdy z nas może wspierać poprzez podejmowanie świadomych decyzji, takich jak korzystanie z transportu publicznego, ograniczenie emisji z pojazdów, czy stosowanie ekologicznych źródeł energii.

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022