Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Nowy Operator programu "Czyste Powietrze" Stowarzyszenie EkoMonterzy

Utworzono dnia 10.04.2024

Szanowni Mieszkańcy,

Mamy przyjemność poinformować Was o nowej i wyjątkowej współpracy, jaka zaczęła się rozwijać na terenie naszej gminy. Gmina Szczucin nawiązała współpracę z Operatorem programu "Czyste Powietrze" -  Stowarzyszeniem EkoMonterzy.

W naszym Urzędzie w pokoju nr 102 - I piętro, (tel: 14 644 31 07) nadal działa Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, jednak liczymy, że ta inicjatywa będzie silnym wsparciem naszych mieszkańców w zakresie termomodernizacji i poprawy efektywności energetycznej ich domów.

Program "Czyste Powietrze" - Szansa na Poprawę Jakości Życia

Program "Czyste Powietrze" to inicjatywa, której celem jest poprawa jakości powietrza oraz efektywności energetycznej w Polskich domach. Działa on na zasadzie dofinansowania działań związanych z termomodernizacją, wymianą źródeł ciepła czy ociepleniem budynków. Jest to ważny krok w kierunku ochrony środowiska i poprawy komfortu życia mieszkańców.

Stowarzyszenie EkoMonterzy - Profesjonalizm i Doświadczenie

Chcemy także podkreślić, że Stowarzyszenie EkoMonterzy zostało wybrane na Operatora programu "Czyste Powietrze" w konkursie przeprowadzonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). To potwierdzenie wysokiej jakości usług, profesjonalizmu oraz rzetelności, które reprezentuje nasz nowy partner. Stowarzyszenie działa jako Operator na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego, wielickiego i Miasta Tarnów.

Pomoc Operatora jest bezpłatna i ma na celu przeprowadzenie beneficjenta przez cały proces począwszy od wnioskowania o dotację, pomoc w wyborze wykonawcy, realizację przedsięwzięcia, aż do całkowitego jej rozliczenia.

Uwaga na firmy podszywające się - Współpraca jedynie z EkoMonterami

Chcielibyśmy jednocześnie zwrócić Waszą uwagę na ważny aspekt. Nasza gmina współpracuje wyłącznie ze Stowarzyszeniem EkoMonterzy w ramach programu "Czyste Powietrze". Oznacza to, że wszelkie informacje dotyczące programu, wsparcia czy dokumentacji są udzielane wyłącznie przez naszego oficjalnego partnera.

 Apelujemy o ostrożność i prosimy Was o unikanie współpracy z osobami podającymi się za reprezentantów programu, którzy nie posiadają oficjalnych uprawnień. Każda osoba reprezentująca Stowarzyszenie EkoMonterzy posługuje się oficjalnym identyfikatorem wydanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska - wzór poniżej:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/stowarzyszenie-ekomonterzy--region-2-powiaty-bochenski-brzeski-dabrowski-tarnowski-wielicki-m-tarnow

Prosimy o każdorazową weryfikację na stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z Urzędem Gminy pod nr tel.: 14 643 62 78

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z biurem Stowarzyszenia EkoMonterzy, które udzieli wszelkich niezbędnych informacji pod nr tel.: 533 424 830. Zależy nam na Waszym bezpieczeństwie oraz skuteczności działań związanych z programem "Czyste Powietrze".

Przypominamy, że do  30 kwietnia 2024 r.  konieczna jest wymiana wszystkich kotłów na węgiel lub drewno poniżej 3 klasy, więc serdecznie zapraszamy do korzystania z pomocy naszych Ekodoradców oraz Operatora programu „Czyste Powietrze”.

 

 

Z poważaniem,

Burmistrz Szczucina

Biuletyn Informacji Publicznej

Portal Interesanta

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022