Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza

Utworzono dnia 08.10.2021

Kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła Urząd Miasta i Gminy Szczucin. Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski przywitał najmłodszych gości i opowiedział o funkcjonowaniu urzędu. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczucinie kolejno odwiedziły Urząd Stanu Cywilnego,  Skarbnika Gminy oraz księgowość.  Dzieci dowiedziały się gdzie można odebrać dowód osobisty, zapłacić rachunki za wywóz odpadów czy podatek.

Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach z ekodoradcą: segregowały śmieci, odpowiadały na pytania związane z ochroną powietrza, wykonywały ćwiczenia sprawnościowe. Cieszy fakt, że tematy związane z ochroną przyrody są im znane. Wykorzystując to zainteresowanie staramy się przekonać dzieci, że działania każdego człowieka mają realny wpływ na stan naszego środowiska. Podsumowaniem spotkania była wizyta na rynku, gdzie ekodoradca wyjaśnił do czego służy i jak działa ekosłupek. Pamiątką z dzisiejszej wizyty będą przekazane dzieciom komiksy o tematyce związanej z ochroną środowiska a także książki, które, które zasilą przedszkolną bibliotekę.

Zajęcia z ekodoradcą odbyły się w ramach projektu LIFE pn.:”Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza

Utworzono dnia 08.10.2021, 13:27

Biuletyn Informacji Publicznej

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ekointerwencja

Jakość powietrza