Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Seniorzy z gminy Szczucin są wspierani opaskami bezpieczeństwa

Utworzono dnia 22.07.2022

Nasi Seniorzy zostali wyposażeni w opaski bezpieczeństwa, które pozwalają na stałe monitorowanie stanu zdrowia, pomoc w razie potrzeby ratownika medycznego. Opaski posiadają min. funkcje bieżącego monitorowania tętna, temperatury, ciśnienia, połączenia głosowego, przycisku SOS, przypominanie o potrzebie zażycia lekarstwa i jeszcze inne istotne elementy wpływające na wzrost bezpieczeństwa Seniorów.

Program realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczucinie posiada główny cel -  bezpieczne funkcjonowanie seniorów w ich miejscu zamieszkania. Dlatego uruchomiliśmy usługi istotnie wpływające na poprawę bezpieczeństwa.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczucinie na realizacje programu Wsparcia Seniorów z terenu Gminy Szczucin na rok 2022, pieniądze otrzymał z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 dla seniorów 65+, działającym w ramach środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Program składa się z dwóch modułów. Moduł drugi który realizujemy ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Seniorzy już od dzisiaj korzystają z opasek bezpieczeństwa.

Biuletyn Informacji Publicznej

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Bocian Słupiec

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa