Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z udziałem MDP "Ogniki" ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie

Utworzono dnia 20.06.2022

W terminie od 10 do 12 czerwca 2022r. druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogniki” ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie, mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Celem szkolenia był przygotowanie dzieci i młodzieży do przyszłej pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ewentualnej służby w szeregach OSP oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich.

Warsztaty rozpoczęły się w piątek w godzinach popołudniowych w Dąbrowie Tarnowskiej na terenie PSP. W pierwszym dniu zajęć druhowie uczestniczyli w ćwiczeniach strażackich, poznali podstawy taktyki medycznej oraz zaznajomili się z pierwszą pomocą medyczną. Spotkali się m.in. z p. Łukaszem Smółką- Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego oraz starostą Lesławem Wieczorkiem i wicestarostą Krzysztofem Brykiem, a także Komendantem PPSP w Dąbrowie Tarnowskiej Markiem Batorem. W tym dniu uczestnicy szkolenia zdobyli cenną wiedzę podczas wykładów i zajęć praktycznych.

Drugi dzień warsztatów był twórczy i owocny. Tym razem wykłady dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie prowadziła p. Katarzyna Dobrzańska – Junco Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa i jednocześnie Prezes Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wykład obejmowały wiedzę i działania praktyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego, wypadków oraz miejsc niebezpiecznych w powiecie. Młodzież zastanawiała się jak poprawić bezpieczeństwo w naszym regionie. W godzinach popołudniowych młodzież miała okazję korzystać ze ścianki wspinaczkowej. Była to najbardziej wyczekiwana przez druhów i druhny atrakcja. Dzieci próbowały swoich sił w wejściu na szczyt. Zajęcia w tym dniu miały wymiar edukacyjny i sprawnościowy.

Trzeci dzień był także bardzo udany. Mieliśmy okazje gościć p. Beatę Szydło - Posłankę do Parlamentu Europejskiego, która przybyła z wizytą, aby docenić rolę Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Swoją obecnością zaszczycili nas także Anna Pieczarka- Posłanka na Sejm RP oraz inni znaczący goście w tym Prezes Osp Szczucin p. Krzysztof  Kijowski.

W trakcie niedzielnego spotkania młodzież uczyła się obsługi sprzętu strażackiego, poznała wyposażenie wozów strażackich, brała udział w zajęciach terenowych. Chętnie uczestniczyła w grach i zabawach na obszarze Ogródka Strażackiego. Z dużym zaciekawieniem oglądano zajęcia prowadzone przez grupę ratowniczą z psami.

 Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałych, trzydniowych warsztatów Instytutowi Rozwoju Obszarów Wiejskich, które były reprezentowane przez Prezes Zarządu- p. Annę Glixelli oraz p. Gabrielę Puszko- Dyrektor Biura IROW.

Bardzo istotne jest to, ze wielu młodych ludzi chce zostać strażakami i pełnić tak ważną  służbę. Warsztaty pozwoliły im pogłębić wiedzę i umiejętności, rozbudzić zainteresowania związane z działalnością w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Utworzono dnia 20.06.2022, 08:54

Biuletyn Informacji Publicznej

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Bocian Słupiec

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa