Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

XI Święto Powiśla Dąbrowskiego

Utworzono dnia 31.08.2022

28 sierpnia w Mędrzechowie odbyło się XI Święto Powiśla Dąbrowskiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, skupiające samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy gminne z terenu naszego powiatu.

Wspólne świętowanie rozpoczęła uroczysta Mszą Świętą w intencji rolników i wszystkich mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, którą sprawował w koncelebrze Proboszcz mędrzechowskiej Parafii Ks. Tomasz Jamroz.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Posłowie Na Sejm RP Anna Pieczarka, Wiesław Krajewski, Stanisław Bukowiec, I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski.

Gościliśmy również delegacje z zagranicznych samorządów partnerskich Powiatu Dąbrowskiego: z miasta Bałta na Ukrainie na czele z Siergiejem Mazur – Burmistrzem oraz z gminy Golianovo na Słowacji na czele z Peterem Pavelka – Zastępcą Starosty.

Jednym z punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń dla rolników z gmin powiatu dąbrowskiego. Odznaka honorowa „Zasłużony dla rolnictwa” została przyznana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka na wniosek Starosty, Burmistrzów i Wójtów z naszego regionu.

W imieniu Pana Ministra odznaki wręczyła Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka. Z naszej gminy odznaczeni zostali: Mirosław Przybyło, Józef First, Leszek Łuszcz, Karol Bartoszek, Grzegorz Ziobro, Antoni Czapla.

Tradycyjnie podczas uroczystości odbył się Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego oraz konkurs na „ośpiewanie wieńca". Najładniejszy wieniec wybierali również uczestnicy niedzielnego wydarzenia.

W kategoria wieniec współczesny 1 miejsce zajął wieniec przygotowany przez Wieś Suchy Grunt. Serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 31.08.2022, 09:53

Biuletyn Informacji Publicznej

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022