Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Szczucin

Z Belfastu do Szczucina

Utworzono dnia 03.06.2022

Obecnie mieszka i pracuje w Belfaście. Lecz urodził się i wychował w naszej gminie. Burmistrz Szczucina Jan Sipior spotkał się z Jarosławem Łuszczem aby podziękować za jego bardzo szlachetną inicjatywę. Jarosław Łuszcz na co dzień prowadzi swoją firmę, a każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji jaką jest gra w tenisa. Kiedy podczas przyjazdu do Szczucina przed świętami wielkanocnymi spotkał rodzinę z Ukrainy, która w naszej gminie znalazła schronienie przez trwającą na Ukrainie wojną, poruszony ich historią postanowił, że chce tym ludziom jakoś pomóc. Po powrocie do Irlandii w klubie tenisowym Cavehill Tennis Club Belfast, którego jest członkiem zorganizował loterię oraz charytatywny turniej tenisowy, a wszystkie zebrane datki przeznaczone zostały dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w Gminie Szczucin. Jak sam opowiada efekty tego przedsięwzięcia przerosły jego oczekiwania. Mieszkańcy Belfastu przekazywali przeróżne fanty na loterię od butelki whisky po całodzienny rejs jachtem. W turnieju tenisowym wzięło udział ponad 50 osób.

Zebrana kwota przede wszystkim przeznaczona jest na zakupów leków, ale również pozwoliła na zakup wyposażania mieszkań socjalnych w sprzęt AGD. Z naszej strony organizacją pomocy i rozdysponowaniem środków zajmuję się Stowarzyszenie Otwarte Serce dla Ukrainy, której prezesem jest Bogdan Sosin .

Podczas spotkania Pan Jarosław zadeklarował, że to jeszcze nie koniec jego pomysłów.

Na zakończenie spotkania Burmistrz wręczył Panu Jarkowi pamiątką tabliczkę z herbem Szczucina i podziękowaniami dla niego i mieszkańców Belfastu.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 03.06.2022, 10:00

Biuletyn Informacji Publicznej

Bocian Słupiec

POMOC DLA UKRAINY/Допомога Україні

 

 

Szczucin Kamera On-line

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Kalendarz Imprez Gminnych

Dodatek osłonowy

Komunikaty i ostrzeżenia

Przytulisko "Reksio"

Informator SMS

Gazeta Szczucińska

Małopolska

Deklaracja dostępności

 

Ciepłe Mieszkanie

Ekointerwencja

Jakość powietrza

Komunikaty dot. Cyberbezpieczeństwa

Badania ankietowe w Małopolsce

Fundusz Dróg Samorządowych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Polski Ład

Małopolskie OSP 2022